Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Asunto: Staffoczyszczenie

2022-01-16 15:11:12
Sami widzicie jeden podbije na 7 mln to zawsze znajdzie sie drugi ananas co go przelicytuje bo mysli ze tyle taki zawodnik jest wart no ale Wariat spartaczyl robote bo juz kolejny ananas sie nie znalazl i jest afera


Trzeba wprowadzić maksymalną kwote przebicia na około 10-15 tys niezależnie od kwoty transferowej to spowoduje brak takich ,,podbić wartości zawodnika" i koniec omijania niepłacenia podatków poprzez bidy znajomych z sokkera.
(editado)
2022-01-16 15:13:04
A co w przypadku jak wiem, że nie będę mógł się zalogować na koniec licytacji i chce wcześniej dać dużego bida żeby mieć szansę kupić grajka?
2022-01-16 15:21:27
W takim wypadku możesz nauczyc sie pisac prosty skrypt i zostawic uruchomiony komputer ewentualnie dodamy do Plusa Opcje dodatkowo płatną 10zł miesięcznie na automatyczne przebijanie do określonej przez Ciebie kwoty
2022-01-16 15:23:20
Ale ja nie chce pisać skryptów ani zostawiać włączonego komputera. I po co mam płacić dodatkowo 10 zł miesięcznie, jak teraz mam to co chce za darmo? Bez sensu
2022-01-16 15:24:41
Obecnie nie masz nic takiego przecież i sam klikasz zawyżony bid co powoduje spirale podbicia wartości zawodnika i nigdy nie wiesz za ile udałoby Ci się go kupić.
10zł bo koszta działalności wzrosły i jest to nowa usługa
2022-01-16 15:26:59
Ale obecnie mogę sobie dać bida w wysokości maksymalnej ceny która chce zapłacić za tego grajka wcześniej. Nie porrzebuje do tego żadnych narzędzie
2022-01-16 15:32:02
Obecnie działasz na szkode bo ta kwota jest księgowana automatycznie na już tej maksymalnej wartości co powoduje sztuczne podbicie wartości zawodnika i ograniczenie mozliwosci zakupu po realnej cenie rynkowej z udzialem innych licytujacych




Ten zawodnik nigdy nie osiagnalby kwoty transferowej 7 milionow, zostalby sprzedany za realna cene rynkowa i nie byloby afery.
(editado)
2022-01-16 15:36:01
Na czyja szkoda działam? Ja zadowolony bo kupiłem zawodnika, ktoś bo sprzedał. Kto poszkodowany?
2022-01-16 15:42:20
inni bo nie mogli kupić w cenie rynkowej:)

PS @ StrażnikForum
skończ, wstydu oszczędź
2022-01-16 15:43:33
z czego jest Pan zadowolony? z tego, że kupil Pan zawodnika po zawyzonej kwocie ktora nie ma nic wspolnego z realna wartoscia? Moze lepiej zajalby sie Pan licytacja i kupil tego zawodnika za jego realna wartosc zamiast mydlił oczy graczy korzystujacych z roznych wyszukiwarek/porownywarek transferowych przyczyniajac się do mozliwosci istnienia kolejnych niecnych procederow ujawnionych w tym temacie.
Poszkodowani sa inni gracze ktorzy sprzedadza takiego zawodnika za normalna kwote bo nie dostali paru baniek extra

Ewentualnie jak chcecie mozna stworzyc algorytm i sokkker doplacalby te pare milionow do zawodnikow normalnie sprzedawanych jesli maja te same skille/wiek itp wtedy wartosc pieniadza bylaby wprost proporcjonalna do wartosci waszego przeplaconego zawodnika z tego typu jak to pisał loczenty ,,Wał-Burgów"
2022-01-16 15:53:43
Nasuwa mi się jedno zasadnicze pytanie, czy mógłby @loczenty pokazać bidy pozostałych grajków co mu BS licytował?? Bo ciągle opieramy się na przykładzie Walburga i jednego grajka od Wariata, a zapominamy iż to zaledwie 2/5 podejrzanych zachowań ^^
(editado)
2022-01-16 15:56:12
z czego jest Pan zadowolony? z tego, że kupil Pan zawodnika po zawyzonej kwocie ktora nie ma nic wspolnego z realna wartoscia?

Co ustala wartość rynkowa? To ile ktoś jest w stanie za coś zapłacić.

Jeśli za niego tyle zapłaciłem to oznacza że tyle jest dla mnie warty i tyle wynosi jego wartość rynkowa.
(editado)
2022-01-16 16:05:32
I to samo miałem napisać.
2022-01-16 16:56:51
Nie ukrywałem, że tylko czekałem na taki argument:
,,Jeśli za niego tyle zapłaciłem to oznacza że tyle jest dla mnie warty i tyle wynosi jego wartość rynkowa."

To jest właśnie furtka zła która została zasiana w regulaminie i teraz w tym momencie każdy gracz musi czekać na interpretacje ceny zakupu przez administratora który jest tylko i wyłącznie człowiekiem zamiast specjalnym algorytmem kierującym się twardą matematyką.
,,,,Jeśli za niego tyle zapłaciłem to oznacza że tyle jest dla mnie warty i tyle wynosi jego wartość rynkowa."" - to tłumaczenie było też zawsze używane przez oszustów transferowych


Jedyne rozwiązanie sprawiedliwości społecznej i zakończenia istnienia takich furtek przez które są możliwe oszustwa transferowe to wprowadzenie mojego pomysłu:



Tylko tutaj trzeba być przyzwoitym uczciwym człowiekiem zamiast graczem siedzących w wielu federacjach podbijających sobie kwoty transferowe zawodników wystawionych na liste
2022-01-16 16:58:39
To od razu zróbmy sztywne ceny dla zawodników i kartki dla użytkowników na zakup piłkarza. Masz bon to możesz kupić, nie masz to nie. No i pewexy z piłkarzami. Wiesz co to jest wolny rynek?
2022-01-16 17:11:27
Pragnę przypomnieć, że mechanizmy regulacji transferów są potrzebne i stosowane w realnym świecie zarówno piłki nożnej jak i NBA.


https://pehasports.com/co-to-jest-finansowe-fair-play/
OGÓLNE ZASADY FINANSOWEGO FAIR PLAY
Przed 2010 kluby Premier League, Serie A czy La Liga wydawały na potęgę. Wystarczy wspomnieć chociażby rekordowy transfer piłkarski Cristiano Ronaldo do Realu Madryt czy ogromne kwoty przewijające się przez ligę angielską. Pieniądze na te wzmocnienia były jednak często drogą prowadzącą wprost do popadania w ogromne długi.

W 2009 roku UEFA podała, że blisko 300 europejskich klubów poniosła w tamtym okresie finansowe straty, a 20 z nich znajduje się w krytycznej sytuacji. Wymyślono zatem rozwiązanie, dzięki któremu takie sytuacje w świecie europejski piłki nożnej miały się nie powtórzyć. Finansowe fair play zostało wprowadzone w sezonie 2011/2012.

Najważniejszym z przepisów FPP jest wymóg „break-even”. Oznacza to, że klubu nie mogą wydawać więcej niż dochody, które generują, a księgi rachunkowe muszą bilansowane w ciągu trzech lat.

Oznacza to nie mniej ni więcej tyle, że w ciągu trzech lat klub nie może wykazać wydatków większych niż dochód w tym samym okresie. Choć, jak zawsze, od tej zasady są pewne wyjątki.

Zgodnie z wprowadzonymi UEFA regułami kluby mogą wydać maksymalnie pięć milionów euro więcej niż zarabiają w ciągu trzech lat. Włodarze europejskiej federacji umożliwiają jednak jego przekroczenie do pewnego poziomu, ale tylko wówczas, jeśli różnica zostanie w całości pokryta wpłatą dokonaną przez:

właściciela lub właścicieli klubów
podmioty związane z właścicielem/właścicielami
Takie działanie ma jeden cel – zapobiegnie powstawaniu długów wśród europejskich klubów.

Regulacje wprowadzone przez UEFA powodują, że kluby chcące dokonywać spektakularnych transferów, muszą dbać o wysokie dochody. Właśnie dlatego w ostatnich latach możemy zauważyć, że umowy sponsorskie są zawierane na ogromne kwoty.

KARY ZA NIEPRZESTRZEGANIE FINANSOWEGO FAIR PLAY
Obecne ustawodawstwo FFP dopuszcza osiem odrębnych kar wobec klubów za łamanie przepisów.

Pierwszą z nich jest nagana lub ostrzeżenie. Niestety, to narzędzie ma bardzo małą moc prawną i nie ulega wątpliwości, że jest to nic innego jak pogrożenie palcem.

Grzywna, która może zostać nałożona na klub to już narzędzie nieco mocniejsze. Nie stosowanie się do zasad powoduje, że pieniądze uciekają z konta klubu i trafiają do UEFA.

Kolejna kara ma bezpośrednie oddziaływanie na rywalizację sportową – mowa tu bowiem o odliczaniu punktów. Taki zabieg ma pokazać, że w przypadku, gdy finansowe fair play nie będzie respektowane, będzie to miało nieprzyjemne reperkusje nie tylko na kontach bankowych, ale także w ligowej tabeli.

Wstrzymanie dochodów z rozgrywek UEFA to bardzo mocny cios dla klubu, które nie przestrzega zasad. Potok pieniędzy płynący z Ligi Mistrzów czy Ligi Europy jest jednym z najważniejszych elementów klubowego budżetu europejskich zespołów. Wystarczy wspomnieć, że samo zakwalifikowanie się do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA płaci 15 milionów euro!

Zakaz rejestracji nowych piłkarzy w rozgrywkach prowadzonych przez UEFA to również bardzo mocny cios, zwłaszcza dla ekip, które wydały spore pieniądze na zawodników. Podobnie jest z ograniczeniem liczby zawodników, których klub może zarejestrować w rozgrywkach UEFA.

Kary najbardziej drakońskie, to bez wątpienia dyskwalifikacja i wyłączenie z przyszłych rozgrywek prowadzonych przez UEFA. Taka restrykcja byłaby potężnym finansowym ciosem, nawet dla bogatych klubów, jak Manchester City czy PSG.

Coraz częściej słyszy się o możliwości wykluczenia niektórych drużyn z europejskich pucharów – nawet na lata. Najczęściej o takim przypadku mówi się w kontekście wspomnianego Manchesteru City i PSG. Każdy z klubów jest zasilany przez pieniądze arabskich szejków, którzy nie szczędzą wydatków na transfery, gdyż dzięki temu chcą na lata zdominować europejski futbol.



Transfery w NBA a zgoda zawodnika
23.07.2019
https://prawosportowe.pl/a/transfery-w-nba-a-zgoda-zawodnika
Zawodnicy grający w NBA nierzadko starają się o zamieszczenie w kontraktach łączących ich z klubami specyficznych postanowień dotyczących potencjalnych transferów. Najbardziej popularne są bonusy transferowe, a także tzw. klauzule „no-trade”. Na ich podstawie do wytransferowania zawodnika do innego klubu potrzebna jest jego zgoda. Zasady dotyczące takich klauzul są jednak specyficzne i dość restrykcyjne – na możliwość ich zawarcia w kontrakcie zawodnik musi ciężko zapracować.



Po pierwsze, takie postanowienie może być zawarte tylko przy zawieraniu nowego kontraktu, a zatem nie można dodać klauzuli „no-trade” do już zawartego kontraktu poprzez jego renegocjację lub przedłużenie. Po drugie, koszykarz zamierzający wyposażyć swój kontrakt w taką klauzulę musi grać w NBA przez co najmniej 8 lat i rozegrał co najmniej 4 sezony w klubie, z którym zamierza podpisać tego typu kontrakt (przy czym do „zaliczenia” sezonu jako takiego, w którym zawodnik był w klubie, wystarczy choćby jeden dzień podczas którego zawodnik był zatrudniony w danym klubie). Wymóg 4 sezonów w jednym klubie nie odnosi się jednak do czterech ostatnich sezonów, ale do czterech sezonów w ogóle. Przykładowo Horace Grant miał w swoim kontrakcie z Orlando Magic klauzulę „no-trade”, gdzie rozegrał 5 sezonów, jednak nim zawarł nowy kontrakt przez 2 lata był zawodnikiem Los Angeles Lakers i Seattle Supersonics.

Co ciekawe, jeśli zawodnik wyrazi zgodę na zmianę drużyny i na tej podstawie dochodzi do transferu, to jego klauzula „no-trade” pozostaje w mocy i obowiązuje nowy klub, który takiego zawodnika pozyskał.

Istnieją również inne okoliczności, niezwiązane z treścią samej umowy między zawodnikiem a drużyną, w których do dokonania wymiany niezbędna jest zgoda zawodnika. Dzieje się tak, gdy zawodnikowi pozostaje jeden rok do wypełnienia kontraktu (nie licząc tzw. sezonów opcyjnych, czyli sytuacji, w której zawodnik dokonuje wyboru czy chce przedłużyć kontrakt o kolejny sezon) i po nim nabędzie on prawa Birda. Odnosi się to także do zawodników wybranych w pierwszej rundzie draftu, którzy po ich czwartym sezonie w drużynie, która ich pozyskała, akceptują kolejną ofertę swojej drużyny. Jeśli zawodnik wyrazi zgodę na transfer i do niego dojdzie, to traci on swoje prawa Birda i jest pozyskany na takiej zasadzie, jak gdyby był wolnym zawodnikiem.

Dodatkowo, istnieją też okoliczności w których wytransferowanie zawodnika w ogóle nie jest możliwe:

przez pierwsze dwa miesiące po pozyskaniu zawodnika w wyniku wymiany, jeśli poprzez wymianę wynagrodzenie zawodnika jest uzależnione od pensji innych graczy,
jeśli minie termin, w którym można wymieniać zawodników (przy czym drużyny grające w playoffach mogą wymieniać tych zawodników, którzy nie znajdują się w ich „playoff roster”, czyli na liście zawodników, których drużyna zgłosiła do playoffów). Możliwość dokonywania transferów jest możliwa po zakończeniu sezonu przez dany klub, czyli odpadnięciu z playoffów lub po prostu zakończeniu sezonu, jeśli drużyna grała w finałach,
do 15 grudnia lub przez 3 miesiące od zawarcia kontraktu z wolnym agentem (zastrzeżonym lub niezastrzeżonym),
do 15 stycznia lub przez 3 miesiące od podpisania nowego kontraktu z zawodnikiem mającym prawa Birda,
przez 30 dni od podpisania kontraktu z zawodnikiem pozyskanym w wyniku draftu,
przez rok od podpisania kontraktu „supermax”.



Czy według Ciebie NBA i piłka nożna to komunizm a tylko parówkowe korwinistyczne przepisy zezwalajace na transfer:: ,, on tyle wart bo tyle zaplacilem" są idealne?