Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Asunto: narkotyki

2015-10-04 20:38:58
W sumie teraz rozumiem. Sam napisałem-każdy się freszuje jak potrzebuje, tym bardziej freeszpaki :-)
2015-10-05 09:36:15
Czyli ty też uszkodziłeś sobie już mózg i łatasz go mlecznym startem?
2015-10-07 14:31:31
Co czlowiek moze osiagnac po odlozeniu marihuany? Historia Joshuy Mowi sama za siebie

http://www.bokser.org/content/2015/10/07/130837/index.jsp
(editado)
2015-10-17 08:12:15
2015-10-17 15:02:39
mial poprostu jakis problem z glowa a nie ,ze byl "niepcozytalny" po marihuanie beka
2015-12-24 12:40:14


ciekawe
2016-03-14 08:20:32



Marihuana może na trwałe zmienić mózg młodzieży i spowodować zaburzenia psychiczne – nawet schizofrenię. Twierdzi tak psychiatra Rainer Thomasius. Przeczytaj badania!
Psychiatra Rainer Thomasius z Niemieckiego Centrum Uzależnień Dzieci i Młodzieży powiedział „Die Zeit”, że poważne skutki regularnego używania marihuany nie są niemal nikomu znane, „zwłaszcza młodym ludziom w okresie dojrzewania”. A właśnie w tym okresie, gdy jeszcze rozwija się mózg, narkotyki – także marihuana - mogą wpłynąć na rozwój zaburzeń psychicznych. Thomasius mówi, że od od 5 do 7 proc. wszystkich niemieckich nastolatków cierpi na zaburzenia psychiczne związane z zażywaniem narkotyków. Część z tych zaburzeń ma ciężki charakter.

Wielu nastolatków sądzi, że lekkie narkotyki są dla nich nieszkodliwe. Tymczasem, jak wskazuje niemiecki psychiatra, „marihuana może na trwałe zmienić mózg. Jeżeli dojdzie do jakiejś zmiany u młodej osoby, to nigdy się ona nie cofnie.” Może dojść np. do zmniejszenia hipokampu, który odpowiada za pamięć. Zły rozwój tej częśći mózgu może doprowadzić do zaburzeń w przekazywaniu informacji z pamięci krótkotrwałej do pamieci długotrwałej oraz spowodować kłopoty z orientacją przestrzenną.

To jednak nie wszystko. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Melbourne pokazało, że częste zażywanie narkotyków może też uszkodzić ciało migdałowate, które odpowiada min. za regulację emocji, zwłaszcza strachu i agresji. Do tego dochodzą zaburzenia inteligencji.

Thomasius wskazuje też, że marihuana zaciera granicę między rzeczywistością a światem wyobraźni. „Gdy przychodzą do mnie młodzi pacjenci, 5 proc. z nich ma symptomy psychotyczne” – powiedział. Większość cierpi na urojenia i halucynacje. „Niektórzy nabawili się przez użycie narkotyków nawet schizofrenii” – dodaje psychiatra.

Linki do wzmiankowanych w tekście badań:

http://www.dbdd.de/images/2013/reitox_report_2013_germany_dt.pdf

http://www.aerzteblatt.de/nachrichten/32570/Langfristige-Hirnveraenderungen-durch-Cannabis-Konsum

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18519827

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/24200416

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/18768298

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23919899





Nawet sporadyczne palenie marihuany może powodować nieodwracalne szkody

Marihuana zmienia strukturę mózgu
Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z Northwestern University i Massachusetts General Hospital/Harvard Medical School oraz opublikowane na łamach magazynu „Journal of Neuroscience”. Według aktualnych badań, marihuana jest najczęściej zażywanym nielegalnym narkotykiem w Stanach Zjednoczonych – w ostatnim czasie miało z nim kontakt prawie 19 mln osób.
W poprzednich badaniach udowodniono, że zwierzęta wchodzące w wielokrotny kontakt z tetrahydrokannabinolem (THC), głównym składnikiem psychoaktywnym marihuany, doświadczyły zmian w obszarach mózgu związanych z motywacją, nauką, uwagą i pamięcią. Jednak to, w jaki sposób umiarkowane zażywanie narkotyku wpływa na strukturę mózgu ludzkiego, wciąż pozostawało niewyjaśnione.

Aby zgłębić to zagadnienie, zespół badawczy pod przewodnictwem Jodi Gilman przeprowadził badania mózgów 40 uczestników za pomocą rezonansu magnetycznego. Mieli oni od 18 do 25 lat i palili marihuanę co najmniej raz w tygodniu. Następnie, uzyskane w ten sposób skany mózgów porównano ze skanami organów osób, które wcale nie miały kontaktu z narkotykiem lub był on niewielki.

Każdego z badanych poproszono o określenie, jak często stosowali narkotyk w okresie ostatnich 3 miesięcy, podając liczbę dni i ilość wypalonej marihuany. Ocena psychiatryczna wykluczyła możliwość uzależnienia uczestników od narkotyku, jednak badanie rezonansu magnetycznego ukazało zasadnicze różnice w budowie mózgu reprezentantów obu grup. W porównaniu z osobami niepalącymi, zwolennicy marihuany posiadali większe jądro półleżące – region mózgu zaangażowany w system nagradzania. Co więcej, u uczestników palących obszar ten miał inny kształt i strukturę. Im więcej dana osoba paliła, tym większe były nieprawidłowości w jądrze półleżącym i jądrze migdałowatym – regionie związanym z emocjami.

Sporadyczne palenie „zioła” może prowadzić do uzależnienia
Dr Hans Breiter, współautor badania, mówi, że odkrycie podaje w wątpliwość twierdzenie głoszące, że sporadyczne palenie marihuany nie powoduje negatywnych skutków. Jak tłumaczy Jodi Gilman, nienaturalny wzrost neuronów w jądrze półleżącym może być oznaką tworzenia się nowych połączeń, które mogą przyczyniać się do dalszego stosowania narkotyku.

Wyniki badania potwierdzają wcześniejsze doniesienia dotyczące testów na zwierzętach, które dowiodły, że podawanie szczurom THC prowadzi do powstania nowych połączeń w zwierzęcych mózgach. Jak zaznacza Gilman, połączenia te mogą tworzyć się, gdy wykształcamy uzależnienie od marihuany.

Komentując wyniki badania, Carl Lupica z National Institute on Drug Abuse stwierdził, że są one niezwykle interesujące, ponieważ poprzednie analizy skupiały się głównie na mózgach regularnych palaczy marihuany, ignorując narządy należące do osób mających sporadyczny kontakt z narkotykiem. Gilman podaje, że kolejne testy zespołu badawczego poddadzą analizie związek pomiędzy nieprawidłowościami strukturalnymi i skutkami funkcjonalnymi – na przykład to, jak zmiany kształtu jądra półleżącego wpływają na pamięć, wrażliwość na nagrody i motywację.

Długoterminowe skutki palenia marihuany
W badaniu przeprowadzonym w 2013 roku przez naukowców z Northwestern University ukazano, że częste palenie marihuany prowadzić może do problemów z pamięcią i zmian w funkcjach mózgu zbliżonych do tych obserwowanych u schizofreników. W badaniu udział wzięły osoby po 20 roku życia, które regularnie paliły marihuanę. Wszyscy uczestnicy zaczęli stosować narkotyk w wieku ok. 17 lat i palili codziennie przez ok. 3 lata. Zaprzestali jednak kontaktu z marihuaną 2 lata przed rozpoczęciem badania.

Badacze odnotowali w ich mózgach zaburzenia w obszarze wzgórza – regionu odpowiedzialnego za naukę, pamięć i komunikację. Uczestnicy badania doświadczyli także zmian w mózgu związanych z pamięcią roboczą, które prowadzić mogą do problemów w codziennym funkcjonowaniu i słabszych wyników w nauce. Pamięcią roboczą określa się zdolność do zapamiętywania i przetwarzania informacji „w tej chwili” i, gdy potrzebne, przenoszenia ich do pamięci długotrwałej. Zmiany te widoczne były 2 lata po zaprzestaniu stosowania narkotyku, co sugeruje, że skutki palenia marihuany mogą być długotrwałe.

Co więcej, badacze dowiedli, że regularne palenie marihuany może przyczyniać się do zmian w mózgu związanych ze schizofrenią. Jak tłumaczą, jeżeli choroba występowała już w danej rodzinie, narkotyk może zwiększyć ryzyko jej wystąpienia.
2016-03-14 08:23:23
Marihuana wpędziła Mariusza L. w "zbrodniczy amok" orzekli biegli badający 31-latka i uznali go za niepoczytalnego. Wiosną tego roku zabił on swoją 5-letnią córkę. Czy przestępstwa popełniane pod wpływem środków odurzających będą teraz bezkarne? Materiał "Faktów" TVN. - Podejrzany w momencie popełnienia zarzucanego mu czynu miał całkowicie zniesioną zdolność jego rozpoznania i pokierowania swoim postępowaniem - przedstawiła opinię biegłych Ewa Burdzińska z prokuratury rejonowej Gdańsk-Oliwa. - Zniesienie tej zdolności wynika ze stanu odurzenia się marihuaną - dodała. (http://www.tvn24.pl)

Dwóch biegłych psychiatrów i jeden psycholog stwierdzili, że marihuana wpędziła Mariusza L. w „zbrodniczy amok”. Biegli uznali także, że Mariusz L. niepoczytalny był „przez chwilę” i mógłby normalnie żyć na wolności. Musiałby tylko leczyć się z uzależnienia. - Nieuniknioną konsekwencją jest zwolnienie go z odpowiedzialności karnej i to całkowite zwolnienie go z odpowiedzialności - stwierdził adwokat Krzysztof Budnik komentując opinię biegłych. Zwolnienie z odpowiedzialności wszystkich narkomanów i pijanych kierowców? Toksykolog dr Bartosz Wielgomas powiedział, że marihuana z reguły powoduje euforię, jednak u osób podatnych genetycznie po spożyciu większej dawki może wystąpić psychoza, która może doprowadzić do takiego dramatu jak w przypadku córki Mariusza L. (http://www.tvn24.pl)


Słowa te potwierdza dr Jerzy Pobocha z Polskiego Towarzystwa Psychiatrii Sądowej. - W świecie odnaleziono już 6 genów, które predysponują do wystąpienia psychoz po narkotykach - stwierdził dr Pobocha. Takiego tłumaczenia przestępstw popełnianych pod wpływem narkotyków obawia się karnista Roman Nowosielski. - Jest to tłumaczenie, które może zwalniać z odpowiedzialności wszystkich narkomanów i pijanych kierowców - stwierdził Nowosielski. Prokurator Ewa Burdzińska zapowiedziała, że prokuratura dysponuje możliwością powołania innego zespołu biegłych. Zanim do tego dojdzie, prokuratura chce się od biegłych dowiedzieć czy Mariusz L. wiedział, że palenie marihuany może u niego wywołać szał i agresję. (http://www.tvn24.pl)

Brutalne zabójstwo Ciało 5-latki znaleziono w kwietniu br. w Gdańsku- Brzeźnie. Jak ustalili śledczy Mariusz L. odebrał tego dnia dziecko z przedszkola bez wiedzy matki, a potem zabrał je do parku i zabił. Matka 5-latki zgłosiła w tym czasie zaginięcie dziecka. Policjanci, po telefonie od spacerowicza, który znalazł zmasakrowane zwłoki dziecka, połączyli te fakty i błyskawicznie wytypowali sprawcę. Mariusz L. przyznał się do skatowania córki. (http://www.tvn24.pl)



Tak kończa palacze tego ścierwa

2016-03-14 08:46:20
bla bla bla

Alkohol, papierosy, marihuana… Nastolatkowie mają dzisiaj dostęp praktycznie do wszystkich używek – czy to zakazanych, czy też nie. Czy jednak aby na pewno wszystkie z nich były szkodliwe dla ich zdrowia? Może powinniśmy się zacząć martwić używkami, do których dostęp jest dziś legalny, a pomyśleć o zastąpieniu ich innymi?

Jak wykazały najnowsze badania przeprowadzone przez Uniwersytet w San Diego, to właśnie alkohol, w przeciwieństwie do marihuany, jest szkodliwy dla mózgu nastolatków. Eksperyment przeprowadzano na grupie 92 nastolatków, którzy mieli już styczność z alkoholem i marihuaną. Grupę podzielono następująco: pierwszą ćwierć grupy poproszono o całkowitą abstynencję, następną ćwierć poproszono o spożywanie alkoholu oraz palenie marihuany z umiarem, pozostałą połowę poproszono o spożywanie alkoholu oraz palenie marihuany w różnej ilości oraz częstotliwości.

Cały eksperyment trwał 18 miesięcy ale wyniki monitorowane były regularnie, co 6 miesięcy. Naukowcy porównywali skany mózgu nastolatków, którzy odstawili używki oraz skany nastolatków przed i po spożywaniu alkoholu/ paleniu marihuany. Badany był przede wszystkim obszar istoty białej na skanach mózgu, który rozwija się w dorosłym życiu- zmniejszenie się tego obszaru w okresie nastoletnim owocuje w późniejszym czasie problemami z pamięcią, umiejętnościami podejmowania decyzji oraz koncentracją uwagi.

Kontynuując, okazało się, iż obszar istoty białej na skanach był mniejszy u nastolatków, którzy wypijali po pięć drinków, bądź więcej, co najmniej dwa razy w tygodniu, zaś obszar istoty białej okazał się nie zmniejszać w ogóle u nastolatków, którzy palili marihuanę dziewięć razy w tygodniu.

Z pewnością nie jest to sposób zachęcania przez naukowców młodzieży do palenia marihuany dziewięć razy w tygodniu, jest to jednak sposób na zwrócenie uwagi dorosłych w stronę problemu pojawiającego się w głównej mierze w postaci dozwolonych używek, jakimi można właśnie nazwać alkohol.

Źródło: http://www.complex.com



zaorane

hehehe

nokaut
(editado)
2016-03-14 08:48:04
Przeciez to durny artykułów dla narkomanów sponsorowany, linki do badan?

Nie ma?


marihuana to scierwo przez ktore ludzie zabijaja i niszcza sobie mozg.
2016-03-14 08:53:54
W badaniu udział wzięły osoby po 20 roku życia, które regularnie paliły marihuanę. Wszyscy uczestnicy zaczęli stosować narkotyk w wieku ok. 17 lat i palili codziennie przez ok. 3 lata. Zaprzestali jednak kontaktu z marihuaną 2 lata przed rozpoczęciem badania.

Podejrzewam, że jakby zrobili takie badanie co do alkoholu to byłoby jeszcze gorzej ;p
2016-03-14 08:55:25
Link do badan a nie wpisu jak z blogu modowego.

Nie ma?



Bo nie ma opcji aby była to prawda, marihuana uszkadza mózg.
2016-03-14 08:57:56
Pewnie masz racje, bo każda substancja, która jest nadużywana robi jakiś "rozpierdziel" w organizmie ;)
2016-03-14 09:06:23












2016-03-15 21:49:40
Zgadzam sie. Trawa dla bydła!
2016-03-15 21:51:05
haha