Azərbaycan dili Bahasa Indonesia Bosanski Català Čeština Dansk Deutsch Eesti English Español Français Galego Hrvatski Italiano Latviešu Lietuvių Magyar Malti Mакедонски Nederlands Norsk Polski Português Português BR Românã Slovenčina Srpski Suomi Svenska Tiếng Việt Türkçe Ελληνικά Български Русский Українська Հայերեն ქართული ენა 中文
Subpage under development, new version coming soon!

Asunto: Kondycja a kontuzje

  • 1
2022-12-24 12:56:16
fip123 para Todos
Czy jeśli zawodnik ma słabszą kondycje a gra całe 90 min to jest bardziej narażony na kontuzje?
Wiem że stan murawy na wpływ ale co do kontuzji nie wiem. Orientuje się ktoś jak to działa?
2023-05-23 13:48:22
sam chciałem się właśnie o to spytać
2023-05-23 14:35:48
Beduin para fip123
Kondycja nie ma wpływu na kontuzje
2023-05-23 16:17:45
A tak w ogóle to za co jest odpowiedzialna kondycja ?
2023-05-23 16:30:03
Maska para Velland
Podczas meczu zawodnicy męczą się, stają się mniej dokładni - po prostu tracą niektóre swoje umiejętności. Jedynie zdolność rozgrywania pozostaje niezmienna w przeciągu całego meczu. Stopień zmęczenia nie zależy bezpośrednio od czasu gry, ale od aktywności zawodnika. Im więcej biega zawodnik i im więcej uczestniczy w grze, tym szybciej się męczy.
2023-05-23 16:34:28
Velland para Maska
A inne umiejętności za co są odpowiedzialne no wiem że szybkość za szybkość obrona za odbiór piłki bramkarstwo za bramkarstwo a kondycja tak jak napisałeś za szybkość męczenia a reszta ?
2023-05-23 16:39:14
Maska para Velland
Umiejętności podstawowe

Szybkość

Określa jak szybko może zawodnik biegać oraz jak szybko startuje do piłki. Od niej zależna jest również szybkość poruszania się zawodnika z piłką. Szybcy zawodnicy mają większe szanse na uwolnienie się od przeciwnika lub na dogonienie przeciwnika, również bramkarze dzięki szybkości mogą się lepiej ustawiać lub uprzedzać napastników.

Podania

Od tej umiejętności zależna jest celność podań wykonywanych przez zawodnika, zarówno nogą jak i głową. Celność oznacza odpowiedni kierunek, ale też i odpowiednią siłę podania, tak żeby partner miał jak najmniej problemów z przyjęciem piłki.

Rozgrywanie

Zawodnicy z wysoką umiejętnością rozgrywania szybciej decydują się na podanie i zwykle wybierają lepiej ustawionego partnera. Jeżeli umiejętność rozgrywania twojego zawodnika jest niska, może się zdarzyć, że zacznie się rozglądać, zwalniając przy tym bieg i łatwo stracić piłkę na rzecz przeciwnika.

Obrona

Umiejętność najmocniej pożądana u obrońców, chociaż, i pomocnicy, i napastnicy, mogą dzięki wysokiej obronie stworzyć groźną sytuację odbierając piłkę przeciwnikowi na jego połowie boiska. Generalnie - im większy współczynnik obrony tym większa szansa na odebranie piłki zawodnikowi drużyny przeciwnej oraz większa odległość z której odbiór może nastąpić. O powodzeniu akcji obronnej decyduje również technika przeciwnika, im wyższa tym większą ma szansę na przedryblowanie obrońcy.

Strzelec

Decyduje o celności oraz sile strzałów. Dzięki wysokim umiejętnościom strzeleckim zawodnicy rzadziej popełniają kiksy posyłając piłkę wysoko nad poprzeczką, a ich strzały są trudniejsze do obrony przez bramkarza. Ważna tylko dla zawodników, którzy dochodzą do sytuacji strzeleckich, niekoniecznie tylko dla napastników .

Technika

Od umiejętności technicznych zależy kilka aspektów gry:
- umiejętność opanowania piłki po podaniu - zawodnikowi słabemu technicznie może odskoczyć nawet prosta piłka,
- szybkość dryblingu - zawodnicy słabi technicznie znacząco zwalniają bieg podczas prowadzenia piłki,
- umiejętność minięcia obrońcy podczas pojedynku sam na sam i trzymanie piłki przy nodze podczas zwodu,
- prawdopodobieństwo popełnienia 'kiksu' przy próbie podania z pierwszej piłki.

Bramkarz

Umiejętność ważna tylko dla bramkarzy, decyduje o skuteczności obrony strzałów oraz jej jakości - im wyższa tym bramkarze częściej łapią piłkę lub umiejętniej ją odbijają (nie pod nogi napastnika).

Kondycja

Podczas meczu zawodnicy męczą się, stają się mniej dokładni - po prostu tracą niektóre swoje umiejętności. Jedynie zdolność rozgrywania pozostaje niezmienna w przeciągu całego meczu. Stopień zmęczenia nie zależy bezpośrednio od czasu gry, ale od aktywności zawodnika. Im więcej biega zawodnik i im więcej uczestniczy w grze, tym szybciej się męczy.
2023-05-23 20:27:37
Velland para Maska
wielkie dzięki
  • 1